Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie, Poland

Aktualności

1 to 10 of 88

Szukaj

Enter a keyword to filter. For example: "jobs".

Please enter a start and end date in the following format: DD-MM-YYYY

1 Holenderscy żołnierze dołączają do sił NATO na Litwie

Główne siły niderlandzkiego wkładu do obecności NATO na Litwie wyruszyły w czwartek 23 marca z lotniska w Eindhoven. W sumie 270 żołnierzy będzie częścią wzmocnionej wojskowej obecności na Litwie. Wysyłając te siły, NATO podkreśla solidarność z państwami bałtyckimi i Polską.

2 Holenderskie siły lądowe biorą udział w największych od lat ćwiczeniach wojskowych w Polsce; “Stoimy ramię w ramię”.

W ostatnich latach skupialiśmy się przede wszystkim na operacjach stabilizacyjnych. Zmieniająca się sytuacja na świecie wymaga od nas przygotowania na inne rodzaje kryzysów”; mówił do uczestników ćwiczeń Bison 2017 w Drawsku dowódca 43. Brygady Zmechanizowanej, generał brygady, Jan Swillens.

3 Konferencja 'Zieleń i Światło'

16 lutego br. odbędzie się konferencja „Zieleń i światło” poświęcona dobroczynnemu wpływowi roślin zielonych i światła na zdrowie i samopoczucie człowieka. Współorganizatorem konferencji jest Muzeum Łazienki Królewskie.

4 Mistrzowie holenderskiego krajobrazu

Dzięki uprzejmości pani Judyty Więcławskiej z magazynu 'Zieleń miejska' udostępniamy poniżej relację z konferencji 'Mistrzowie holenderskiego krajobrazu'. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu 18 listopada 2016.

5 Szkolenie na temat migracji zarobkowej do Holandii

W dniach 28-29 września 2016 roku Ambasada zorganizowała szkolenie pn. „ Podnoszenie świadomości w regionach - Szkolenie na temat migracji zarobkowej do Holandii”. Szkolenie w formule „train-the-trainers” poświęcone było problemom migrantów zarobkowych na holenderskim rynku pracy.

6 Kwiatowy Ogród Holenderski

Ogród Holenderski w Łazienkach Królewskich w Warszawie jest nie tylko wynikiem pozytywnych relacji pomiędzy Polską a Niderlandami, ale przede wszystkim promuje potrzebę powstawania zielonych przestrzeni w miastach.

7 Rowerowy Maj

Ambasada Królestwa Niderlandów objęła honorowym patronatem kampanię 'Rowerowy Maj' organizowaną przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

8 Dzień Króla 2016

28 kwietnia 2016 roku Ambasada obchodziła Dzień Narodowy, potocznie zwany Dniem Króla. W tym roku wyjątkowo przyjęcie na cześć Jego Królewskiej Mości odbyło się w Starej Oranżerii, w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Również tego dnia dokonaliśmy uroczystego otwarcia Ogrodu Holenderskiego w Łazienkach Królewskich.

9 Nowy portal dla polskich migrantów zarobkowych

Portal informacyjny wHolandii.pl to hub wiedzy dla polskich emigrantów zarobkowych. Strona zawiera najważniejsze informacje, regulacje i procedury, o których powinni wiedzieć Polacy pracując i żyjąc w Holandii.

10 Partnerski program 'Linked-by-Rail' po raz drugi

Kontynuując dotychczasowe sukcesy pierwszego, 3-letniego programu, partnerzy zrzeszeni pod wspólnym logo Linked-by-Rail, podpisali w dniu 7 grudnia 2015 stosowne porozumienie o dalszej współpracy. Podczas gdy pierwszy program miał na celu rozwój połączenia intermodalnego pomiędzy Rotterdamem a zachodnią Polską, tym razem członkowie stowarzyszenia stawiają na transport multimodalny do/z południa Polski (Śląsk).